O NÁS

ÚVOD

Od roku 1991 se zabýváme na projekční a inženýrskou činností.

Projektujeme průmyslové a obchodní haly, inženýrské sítě i komunikace, občanské a bytové stavby, rodinné domy, ocelové konstrukce.

HISTORIE FIRMY

V roce 1991 založili firmu 3 společníci: Projektanti Ing. Richard Müller, Ing. Petr Chval a Rudolf Hördler. Rozhodli se svoji profesi dělat po svém – efektivně, moderně, inovativně, s využitím nových poznatků, technologií, systémů a materiálů.
Do roku 1998 byla společnost orientována jak na projekční činnost tak i provádění staveb. V roce 1998 se oddělila část provádění staveb a firma se transformovala do inovativního projekčního ateliéru.
„Začínali jsme vlastníma rukama – když nebyl po ruce instalatér, poradili jsme si s trubkami, topením, rozvody, když vypadl zedník nebo pokrývač, zaskočili jsme za něj…“ vzpomíná na začátky Ing. Richard Müller. „Díky tomu známe celý proces výstavby nejen tak, jak má vypadat na papíře, ale dokážeme si spojit všechny profese. Víme, jaké chyby při realizaci projektů mohou vznikat a snažíme se jim předcházet. Dokážeme odladit optimální postup stavby a navrhnout nejlepší technologii.
Každý z nás vlastnoručně postavil nebo rekonstruoval několik domů. Po 25 letech každodenní praxe přesně víme, co je opravdu potřebné a co zbytečné, na čem je možné ušetřit a do čeho je naopak třeba investovat, aby v budoucnu stavba plnila svůj účel a nepřinášela zbytečné starosti a výdaje.
Podařilo se nám sestavit výkonný tým kvalifikovaných spolupracovníků – zaměstnanců i externistů. Všichni se pravidelně vzděláváme a doškolujeme, abychom se udrželi na špičce našeho oboru a mohli odvádět nejlepší výkony.“

FILOZOFIE FIRMY

Naší prioritou je kvalitně odvedená práce, naše stavby jsou naší prestiží.

Vybíráme, jaké stavby budeme projektovat. Navrhujeme stavby úsporné s nízkou spotřebou energie, prosazujeme využití moderních technologií šetrných k životnímu prostředí i k jejich uživatelům a dbáme na vysokou estetickou úroveň našich staveb.

Zodpovědnost vůči zákazníkům:

Našim zákazníkům zaručujeme kvalitu, korektnost a důvěryhodnost, kreativitu, rychlost a flexibilitu. Nehledáme pouze nejlevnější řešení. Naším cílem je ušetřit zákazníkovi peníze kvalitním projektem, který eliminuje vícepráce a minimalizuje výdaje na stavbu, provoz a budoucí údržbu.

Pro případ škod způsobených chybou v projektu projektu má naše firma sjednané pojištění odpovědnosti za škodu autorizovaných architektů, autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Zodpovědnost vůči zaměstnancům:

Našim zaměstnancům poskytujeme kvalitní zázemí, špičkové vybavení, software i hardware. Dbáme na jejich kontinuální vzdělávání, zvyšování kvalifikace a profesní růst.

Zaměstnanci jsou motivováni k profesnímu růstu, autorizaci a dalšímu vzdělávání ve svých oborech.

Zodpovědnost vůči životnímu prostředí:

Projektujeme stavby energeticky úsporné, včetně pasivních. Ve všech krocích stavby i jejího užívání navrhujeme použití technologií šetrných k životnímu prostředí a dbáme na dodržování zákonů a norem.

Zodpovědnost ke společnosti

Stavby projektujeme s ohledem na místo, na kterém budou realizovány. Musí zapadnout do terénu nebo stávající zástavby. Vždy zvažujeme jejich vliv na životní prostředí i okolí.

Velký důraz klademe na estetickou stránku stavby. Projektujeme originální autorská díla, nikoli katalogové stavby. Realizované stavby budou stát desítky let, je proto důležité, aby byly nadčasové, nízkoenergetické, praktické a snadno udržovatelné.

 

Studentům VŠ nabízíme možnost praxe v naší firmě.

Pravidelně přispíváme na vybrané charitativní projekty.